Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

I kërkuar ndërkombëtarisht, arrestohet shqiptari në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka arrestuar një 42-vjeçar shqiptar pasi rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

42-vjeçari, emri i të cilit ende nuk bëhet me dije, u vu në pranga në rajonin e Tordinos.

Sipas mediave italiane ndaj shqiptarit ishte lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar nga Gjykata e Apelit në Durrës.

Shqiptari akuzohet për trafikim të paligjshëm të automjeteve ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë.

Mediat italiane raportojnë se në nëntor të vitit 2002, 42-vjeçari u kap duke ngarë një makinë të madhe, të vjedhur në Itali, të cilën më pas e shiti në Shqipëri për shumën 12 mijë euro.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img