Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

I kërkoi t’i regjistronte pronën në bregdet me forcë, qytetari konfliktohet me kreun e Hipotekës në Vlorë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një konflikt ka ndodhur ditën e sotme mes kreut të Hipotekës në Vlorë dhe një qytetari.

Bëhet me dije se qytetari ka shkuar në zyrë dhe ka kërkuar që të regjistronte poronën e tij në një zonë bregdetare me zor, por që kreu i Hipotekës është shprehur se kjo procedurë ishte e pamundur të realizohej.

Debati më pas thuhet se është përshkallëzur, ku sipas burimeve për media janë dëgjuar tone të larta dhe të bërtitura, ndërsa nuk dihet nëse mes personave në fjalë ka pasur edhe përplasje fizike.

Mësohet se palët kanë vendosur që ta mbyllin aty çështjen dhe të mos bënin kallzime në Polici. Sakaq, puna në Hipotekë vijon normalisht.

Më shumë


spot_img
spot_img