Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

I kërkoi Ramës të tërheqë njohjen e Pavarësisë së Kosovës, Haradinaj dënon letrën e kryeministres serbe Brnabiç

spot_img

Lajme të ngjashëm

b0854f4a186e271421aaf89971591cc4

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dënuar letër-kërkesën e homologes së tij serbe, Ana BrnaBiç drejtuar kryeministrit Edi Rama.

Disa ditë më parë, kryeministrja serbe Brnabiç, nisur nga situata e tensionuar mes Serbisë dhe Kosovës, i kërkoi Ramës që të tërhiqte njohjen e Pavarësisë së Kosovës.

Duke komentuar letrën, Hradinaj është shprehur se këto kërkesa të Serbisë automatikisht shpjegojnë dhe arsyen e veprimeve të tilla nga Kosova.

‘Sa i përket taksës, ajo është e drejtë e jona pasi në mbrojmë sigurinë tonë kombëtare. Kryeministrja e Serbisë vazhdon të dërgojë letra për qeveri të ndryshme. Nuk ka pasur turp t’i dërgojë një letër edhe Edi Ramës për të tërhequr njohjen e Pavarësisë së Kosovës. Derisa Serbia ka të tilla qasjesh, atëherë kuptohet pse ne veprojmë kështu’, u shpreh Ramush Haradinaj.

 

Më shumë

spot_img