Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I këndoi Erdoganit, Guri Rrokaj ironizon gazetarët e ‘Klanit’ që e tallën: Ata japin telenovela turke non-stop dhe pastaj grijnë sallatë për mua

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f89e2d5db5347c35a85f0dde8a467434

Këngëtari fierak Guri Rrokaj flet pas vargjeve që i thurri presidentit turk Rexhep Taip Erdogan, këngë që u bë virale në internet e ngjalli reagime të shumta.

Ai ka treguar dhe arsyet se pse e bëri këngën, ndërsa jugun e vendit e quajti “vilajet” në nderim të Erdoganit.

“Si krijues dhe si këngëtar më shtyu mbështetja e madhe që ai na dha. Sa dëgjova lajmin se do bëhej spitali, e studiova në vetvete disa herë, dhe brenda një afati treditor bëra tekstin, melodinë, u konsultova me shokët, e këndova, inçizova dhe më pas e nxora në televizor. Mesazhin e madh e thotë kënga, te ndihma që Erdogan na ka dhënë në vazhdimësi”, shprehet Rrokaj.

Ndërkohë sa i takon reagimeve që ka pasur për këngët e tij, Rrokaj pati një mesazh dhe për gazetarët e “Stop” që u tallën me të.

“Ata gazetarët e Stop të Tv Klan u them që non-stop japin filma turk, e më pas merren e trajtojnë këtë punës si të duan ata. Guri Rrokaj është këngëtar që u ka kënduar dëshmorëve, më patriotë se mua nuk ka. Nuk e vras mendjen për këta që grijnë sallatë për mua”, thotë më tej këngëtari në një intervistë për FaxWeb.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img