Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

I ka shpëtuar dy atentateve, dorëhiqet drejtori i Hekurudhës Shqiptare (Emri)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Hekurudhës Shqiptare, Ani Dyrmishi ka dhënë dorëheqjen pas gati pesë vitesh në këtë pozicion.

Arsyet e dorëheqjes së Dyrmishit deri tani nuk dihen, por mësohet se ai ka dorëzuar në ministri letrën e dorëheqjes. Dyrmishi zëvendësoi në këtë post ish-drejtorin e Hekurudhave, Ilir Dashi.

albsig

Më herët Ani Dyrmishi ka mbajtur postin e drejtorit të Hipotekës në Durrës, si dhe ka qenë kreu i Këshillit Bashkiak të Durrësit.

Atij i janë bërë dy atentate, në 2018-ën kur në makinën e tij u zbulua lëndë plasëse, dhe në 2019 kur nga një denoncim i PD u tha se persona të paidentifikuar kishin hapur zjarr ndaj tij. Në të dyja rastet, Dyrmishi ka mohuar që ngjarjet të kenë lidhje me të.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img