Hapësire reklamuese

Aktualitet

I jepet lamtumira Pëllumb Metës, kunetërit s’pranojnë në varrim gruan

Shkruar nga Newsbomb

I jepet lamtumira e fundit ditën e sotme Pëllumb Metës, i cili u vra dhe gropos nga fëmijët e tij, të cilët më pas e shpallën të zhdukur.

E teksa familjarë dhe të afërm janë mbledhur për t’i dhënë lamtumiren e fundit dhe për ta përcjellë në banesën e fundit të ndjerin Pëllumb Meta, në ceremonin mortore ka shkuar edhe bashkëshortja Blerina Meta.

Larjmeri i vdekjes se 49-vjeçarit/ Ne foto Pellumb Meta Larjmeri i vdekjes se 49-vjeçarit/ Ne foto Pellumb Meta

Bëhet me dije se Blerina Meta është larguar nga ceremonia mortore nga kunetërit e saj. Madje ajo është marrë në mbrojtje nga policia dhe është dërguar te familja e saj në Laç, për të shmangur kështu ndonjë konflikt mes familjes Meta me Blerina Metën.

Lexo edhe: Dëshmia tronditëse e djalit të Pëllumb Metës: Babi po flinte kur e qëllova me 4 plumba! E mbështollëm dhe e groposëm në kasolle

Kujtojmë që fillimisht u raportua se Pëllumb Meta ishte zhdukur, më pas u raportua se Meta ishte vrarë nga vajza e tij 19-vjeçare, pasi i ati dëshironte ta fejonte dhe martonte pa dëshirën e saj me një emigrant.

Policia zbardhi ngjarjen, ku rezultoi se Hysen Meta, djali 25 vjeçar i familjes Meta nga Shënavlashi i Durrësit, ka qëlluar me 4 plumba babain duke e lënë të vdekur, ndërsa me motrën, 19-vjeçaren Hygerta Metën e kanë groposur trupin. Dijeni për ngjarjen kishte edhe vëllai tjetër, i cili ndihmoi që të largonin makinën, që të dukej sikur i ati ishte zhdukur.

Kasollja ku femijet groposen babain ne Durres Kasollja ku femijet groposen babain ne Durres

Në lidhje me ngjarjen  Policia e Durrësit ka arrestuar në kushtet e flagrancës tre fëmijët e familjes Meta, djalin e madh Hysen Meta të akuzuar për vrasje, vajzën 19 vjeçare Hygerta Meta e akuzuar për bashkëpunëtore, djalin 21 vjeçar Amarildo Meta për përkrahje të autorëve të krimit dhe ka proceduar nënën, Blerina Meta.

Djali qe akuzohet qe vrau babaib, Hysen Meta Djali qe akuzohet qe vrau babaib, Hysen Meta

Lexo edhe: Zbardhet vrasja e 50-vjeçarit në Durrës, policia: Autori është djali i madh

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese