Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

I jepet lamtumira e fundit Mbretëreshës Elisabeth

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas 12 ditësh zi, sot do t’i jepet lamtumira e fundit mbretëreshës Elisabeth II. Për britanikët do të jetë lamtumira e një simboli, por edhe fundi i një epoke.

Varrimi që do të vijojë, në orën 19:30, nga kryepeshkopi i Ëindsor, do të jetë privat. “Mbretëresha do të varroset së bashku me Dukën e Edinburgut”, tha Buckingham Palace në një njoftim.

Ceremoni është e organizuar n detaj, ndërsa janë 2000 persona të ftuar, liderë të shtetëve të ndryshme apo dhe anëtarë të familjeve mbretërore.

 

Më shumë
spot_img
spot_img