Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

I intubuar tek Infektivi, Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin për mjekun hematolog: Nuk ka ndërruar jetë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

31cae5442ba99f5d3df218193d8c7e62

Ministria e Shëndetësisë ka bërë një sqarim lidhur me lajmet se mjeku i njohur Arjan Pushi, ka ndërruar jetë tek Spitali Infektiv.

Sipas Ministrisë, lajme të tilla janë të pavërteta, dhe u bën thirrje qytetarëve dhe mediave që t’u referohen vetëm burimeve në rrugë zyrtare.

Njoftimi zyrtar

Nje sqarim lidhur nga pyetjet e shumta. Referuar sherbimit infektiv, lajmi i perhapur ne disa media per mjekun eshte i pavertete. Ju lutemi referojuni burimeve zyrtare

Lajmin e parë për vdekjen e mjekut e bëri me dije përmes facebook, kolegu i tij z.Bernard Progni.

progni_copy.jpg

Kujtojmë që mjeku Arjan Pushi, hematolog në QSUT, është i prekur nga covid-19 dhe ndodhet i intubuar në Spitalin Infektiv. Ai ndodhet në gjendje të rëndë, por fatmirësisht nuk ka ndërruar jetë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img