Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

I injektoi nxënësit vaksinën anti-Covid pa miratimin e prindërve, arrestohet natën e Vitit të Ri mësuesja

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e New Yorkut ka arrestuar një mësuese e cila dyshohet se i ka injektuar vaksinën anti-COVID nxënësit të saj. Sipas medieve të huaja, Laura Russo e kreu injeksionin në shtëpinë e saj, pavarësisht se nuk ka asnjë kualifikim mjekësor dhe pa miratimin e prindërve të tij.

54-vjeçarja u arrestua në mbrëmjen e Vitit të Ri dhe mund të përballet me 4 vite burg. Nuk është e qartë se cilën vaksinë injektoi Russo te nxënësi i saj 17 vjeçar.

Deri më tani në SHBA lejohet vetëm vaksina Pfizer për personat nën moshën 18 vjeç. Injeksionet e vaksinës mund të jenë të rrezikshme nëse nuk kryhen si duhet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img