Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

I infektuari me COVID-19 thyen rregullat dhe futet në avion, tmerrohen pasagjerët në Londër (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

d08ede1088e110ef3dbf593cfdbc1a29

Një person i infektuar me COVID-19 është futur në një avion në aeroportin e Londrës, duke thyer rregullat e izolimit.

Pamjet e filmuara nga një pasagjer tregojnë tre zyrtarë të shëndetësisë të veshur me kostume mbrojtëse që hyjnë në avion dhe nxjerrin jashtë të infektuarin, ndërkohë që ekuipazhi mundohet të mbajë të qetë pasagjerët në vendet e tyre.

Ulësja dhe vendi rreth tij u dezinfektuan menjëherë, përpara se avioni të fluturonte drejt destinacionit, Pisa.

“Për një kohë shumë të shkurtër, më pak se 10 minuta, të gjithë ishin të ulur në aeroplan para nisjes. Kishte pak rrezik të transmetimit të koronavirusit pasi të gjithë mbanin maska për fytyrën”, thuhet në një njoftim të aeroportit Stansted.

Më shumë

spot_img