Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

I infektuar me Covid, rëndohet gjendja shëndetësore e aktorit Gulielm Radoja, futet në intubim te ‘Shefqet Ndroqi’

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori i njohur i skenës shqiptare,Gulielm Radoja pas një muaji i shtruar në reaminacionin e spitalit të Durrësit është dërguar në intubim te “Shefqet Ndroqi” në Tiranë.

Gjendja shëndetësore e aktorit për shkak të Covid-19 është përkeqësuar dhe mjekët janë detyruar ta zhvendosin në spitalin Covid 2.

Për shkak të gjendjes shëndetësore të rënduar në muajin prill 2021 kolegët e aktorit i bënë thirrje qeverisë për dërgimin e tij jashtë shtetit për trajtim më të specializuar.

Artisti Gulielm Radoja (1945, Shkodër) ka luajtur në të gjitha skenat teatrore në  vend. Në kinematografi është angazhuar në shumë rreth 30 role, ku ndër më të rëndësishmit është ai i Petro Nini Luarasit te filmi “Kush vdes në këmbë” apo edhe te , “Gjurma”, “Mësonjëtorja”, “Kthimi i ushtrisë së vdekur”, “Kolonel Bunker” etj.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img