Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

I infektuar me Covid, ndërron jetë fotografi i njohur shqiptar, nëna e tij me mesazh prekës: Gëzimi im i parë na la përgjithmonë…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fotografi i njohur nga Kosova, Meddy Huduti është ndarë nga jeta në moshë të re.

Lajmin e hidhur e ka bërë e dije se nëna e tij, Ikballe Huduti nga Instituti Kërkimor “Naim Frashëri”. Ajo shkuan se djali i saj humbi jetën si pasojë e infektimit me Covid-19.

Huduti thotë se kjo është dhimbja më e madhe, teksa shkruan se nuk mund të presin njerëz për ngushëllime pasi të gjithë në familje janë të infektuar.

“Gëzimi i parë i nanes biri im Ahmedi  sonte na la pergjithmonë. Ne te Zotit jemi dhe Atij do ti kthehemi, po  sot babai i Noah Husejnit na la pa prit pas infektimit me covod dhe me shtrengim gjoksi . Shkove bir Ahmed,  ma la me plage zemeren time edhe per sa kam jetë. Por do te duroj se Zoti keshtu paska desht.   Zoti vendosi te me sprovoj edhe me kete dhimbje qe qenka kapak i te gjitha dhimbjeve qe mund te egzistojne ne botë.

Skeni nevoj per vizit  ngjushllime  ne shtepine tone, sepse e  gjithë familja jem keq te semur me Virus.

Vetem ju lutemi bani  lutje e kerkim rahmeti per shpirtin e djalit tim Ahmed inshallah Zoti e gradon me Xhennet e shpeton nga azabet e varrit. 😭😥😢😭😭😭” shkruan ajo në postim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img