Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I infektuar me Covid-19, shqiptari ndërron jetë në burg sapo del nga spitali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b6e87c1ef96309a7d92bf1e25da37d96

Një 60-vjeçar shqiptar humbi jetën në një burg në komunën e Larino, në Molise të Italisë. Sipas mediave fqinje, ai kishte pak orë që kishte dalë nga spitali.

Pavarësisht ndërhyrjes dhe përpjekjes së mjekëve, ai nuk mundi të mbijetojë dhe vdiq pasditen e djeshme në qeli. Disa ditë më parë, i moshuari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, kishte rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmi u konfirmua nga sekretari i përgjithshëm i sindikatës së Policisë së Penitenziaria, Aldo di Giacomo.

“Dyshimet janë se i dënuari ka vdekur si pasojë e arrestit kardiak, por kjo rihap temën e sigurisë shëndetësore në institucionet e vuajtjes së dënimit dhe të vëmendjes së dobët që qeveria ka treguar, me vendimin për t’i bërë vaksinën e AstraZeneca, policive dhe të dënuarve”, tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img