Hapësire reklamuese

Aktualitet

I infektuar me Covid-19, ndërron jetë babai i gazetarit Berat Buzhala

Shkruar nga Newsbomb
[caption id="attachment_346434" align="alignnone" width=""]FotoMontazh: Babai i Berat Buzhales dhe gazetari[/caption]

Ka ndërruar jetë babai i gazetarit të njohur Berat Buzhala. Është vetë gazetari ai që njofton për lajmin e trishtë.

Buzhala shkruan se pas një beteje të gjatë me Covid-19, babai i tij Bashor Buzhala nuk ka mundur të mbijetojë dhe ka ndërruar jetë sot në orën 13.00. “Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen”, shkruan ndër rreshta gazetari.

“Miq dhe mikesha,

Sot ne ora 13.00 vdiq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje lufte te gjate me COVID'in ai nuk arriti te fitoje. Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen.

Baba, pervec prej ne kater femijeve, trashegohet edhe nga dhjete nipa dhe mbesa.

Varrimi eshte neser ne Çabiq. Per shkak te situates se pandemise ai do te zhvillohet vetem ne pranine e familjareve te aferm.

Ju te gjitheve ju falenderoj per interesimin qe e keni tregu gjate gjithe kesaj kohe. Ne te tjeret jemi te gjithe shendosh dhe mire.

T'ati ka lind me 19 mars te vitit 1948 prej prindereve Gege dhe Mane. Ai ishte vet i katerti vella dhe nje moter. Jeta e tij nuk ka qene aspak i lehte. Post mortem i jam mirenjohes per krejt angazhimin qe e ka bere per ne si familje.

Ju dua dhe ju falenderoj paraprakisht per ngushllimet e shprehura”, shkruan gazetari Berat Buzhala.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese