Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

I hoqi çatinë shtëpisë për të mbjellë kanabis, arrestohet 50-vjeçari në Memaliaj

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1ba48ce09b1168a26b447101e3cc5b51

Një 50-vjeçar në Memaliaj ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për kultivim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se është arrestuar Pajtim Baka, 50-vjeç banues në Këlcyr.

Personit në fjalë kishte hequr çatinë e shtëpisë dhe brenda saj kultivonte kanabis.

Njoftimi policisë:

Evidentohet dhe goditet një rast i kultivimit të bimëve narkotike.

Vihet në pranga autori.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Memaliaj në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e tentativës së kultivimit të bimëve narkotike, gjatë kontrollit në fshatin Memaliaj, në një banesë të pabanuar, në pronësi të shtetasit P .B., 50 vjeç, banues në Këlcyrë, kanë konstatuar të kultivuara bimë narkotike Cannabis Sattiva.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Memaliaj ndaluan 50-vjeçarin, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img