Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

I hoqi 4 ditë nga paga, mësuesja kërcënon drejtoreshën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndodh edhe kështu. Një mësuese ka kanosur me jetë drejtoreshën e shkollës së saj. Ngjarja ka ndodhur në Lezhë në shkollën e fshatit Gorre.

R.Ç 41 vjeç ka qenë shumë e mërzitur për pagën e mbajtur, sipas versionit të saj, nga drejtoresha e shkollës, M.V 38 vjeç. Sipas saj drejtoresha i kishte hequr pa të drejtë 4 ditë nga paga mujore, pa justifikim.

Për këtë ka menduar ta kërcënojë ashpër drejtoreshën 38-vjeçare si dhe bashkëshortin e saj, 43 vjeç.

Mësuesja kishte njohje familjare me drejtoreshën.

Më shumë

spot_img