Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I hapte llogari false me foto 17 vjeçares, adoleshenti në Shkodër merr pushkën dhe qëllon drejt shtëpisë së vajzës, pas sherrit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga Policia në Shkodër, ku një adoleshent ka qëlluar me armë zjarri djret shtëpisë së një vajze, bashkëmoshatare me të. Në pranga ka rënë shtetasi mem inicialet E. N., 17 vjeç banues në Bardhaj, Shkodër. 

Sipas Policisë, ky shtetas pasi është konfliktuar me një 17-vjeçare, për shkak se në mënyrë të vazhdueshme ai hapte llogari false në rrjetet sociale, me të dhënat dhe fotot e saj, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të banesës.  

Falë veprimeve të shpejta hetimore, shërbimet e Policisë kanë kapur dhe arrestuar në flagrancë 17-vjeçarin dhe gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij dhe ambientet përreth saj kanë gjetur dhe sekuestruar edhe armën e zjarrit pushkë më të cilën dyshohet se ka qëlluar në drejtim të banesës.    

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Ndërhyrja në të dhënat kompjuterike“, “Kanosja“, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img