Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

I gjetën çaj mali në furgon, policia britanike arreston shqiptarin, dyshuan për kanabis (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga Policia britanike, dhe u mbajt në paraburgim për 15 orë, pasi i gjetën çaj mali në fugonin e tij. Oficerët e Policisë që e ndaluan, menduan se Agim Agaj po transportonte kanabis, kur në fakt malli në qese ishte pikërisht çaj mali.

“Ishin dy policë. Një hapi derën e fugonit dhe pa se kisha një enë plastike dhe i tha policit tjetër se unë kam kanabis. I thashë që nuk është drogë, por çaj mali. Nuk më dëgjuan dhe më arrestuan. Çaji nuk duket aspak si kanabis dhe nuk e ka erën si të saj. Edhe një fëmijë mund të bëjë dallimin mes çajit dhe kanabisit”, rrëfeu shqiptari për mediet britanike.

Agimi u mbajt në një qeli të shtunën mbrëma në Ëeymouth, Dorset, dhe u mor në pyetje të nesërmen para se të lirohej pasi Policia nuk kishte prova. Ai tha se oficerët e policisë kontrolluan shtëpinë e tij dhe të shokut sepse dyshonin për  lëndë narkotike.


Më shumë