Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

I gjetën armë dhe municione në banesë, arrestohet 50-vjeçari

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Shkodrës ka arrestuar në flagrancë një 50 vjeçar dhe ka sekuestruar armë dhe municione.

Burime të policisë bëjnë me dije se bëhet fjalë për shtetasin Rrok Rretani 50 vjeç, banues në fshatin Rranxa Bushat Shkodër

Mbi 50-vjeçarin rëndojnë akuzat për veprat penale, “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve të gjuhetisë dhe sportive”.

Gjatë një kontrolli në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

-1 armë zjarri automatik model 56 ­

-1 armë gjahu (pa leje) ­

-706 fishekë ­

-1100  kapsolla ­

-4 qese me barut ­

-4 qese me saçme

Më shumë


spot_img
spot_img