Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

I gjenden seri municionesh në shtëpi, arrestohet nga policia punonjësi i zjarrfikëses (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga efektivët e Komisariatit të Policisë Pukë, bazuar në informacione të siguruara në rrugë operative u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Marjan Gjekaj, 48 vjeç, banues në Pukë, punonjës në PMNZSH Pukë.

Arrestimi në flagrancë i shtetasit të lartëpërmendur u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në bodrumin e banesës së tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

686 copë fishekë automotiku.

374 copë fishekë Pistolete TT.

4 copë krehëra automotiku.

Një palë pranga si të policisë.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Pukë, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve  shpërthyese dhe i municionit”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img