Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

I gjenden municione luftarake në shtëpi, arrestohet 43 vjeçari në Mat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Matit njofton se ka arrestuar shtetasin Hazmi Kurtaxha 43 vjeç, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij, u gjetën disa municione luftarake. 

Në banesë policia ka gjetur dhe sekuestruar  3 granata, 1 automatik, 2 pushkë dhe lëndë të tjera plasëse. Materialet i kanë kaluar prokurorisë në cilësinë e provës materiale.

Mbi shtetasin 43 vjeçar, rëndon akuza për kryerjen e veprës penale të mbajtjes pa leje të armëve luftarake.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img