Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

I gjenden fidanë droge në kubikë, pranga dy personave në Mirditë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

27ba34db193d81f8302c928e31019555

Policia e Mirditës ka kryer kontrolle të imtësishme për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike.

Policia e Mirditës pas informacioneve të marra në rrugë operative dhe punës hetimore të bërë, bëri të mundur gjetjen dhe asgjësimin të disa fidanëve në kubikë, në një ambient të mbyllur, në fshatin Kaçinar, Mirditë.

Shërbimet e Policisë kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të dy shtetasve:

– E.L., 31 vjeç, banues në Lezhë;

– J.D., 21 vjeç, banues në Krujë.

Policia Mirditë në bashkëpunim me Prokurorinë Lezhë po vijojnë punën për dokumentimin e plotë ligjor të kësaj vepre penale, për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale të tentativës për kultivim tê bimëve narkotike.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img