Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

I ftohti polar do të kthehet përsëri? Si do të jenë 10 ditët e para të SHKURTIT dhe sa do të zgjasin temperaturat e ulëta

spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i keq me dëborë dhe temperatura të ulëta  ka goditur të gjithë Shqipërinë. Dita e nesërme pritet që të nisë me 3 gradë më shumë për tu rritur ende në vazhdim

Deri në fund të janarit do të ketë një rritje graduale të temperaturave. Shkurti vijon në vlerat tipike të muajti shkurt, nuk do të ketë ndonjë anomali.

Por gjatë 10 ditëshit të parë të shkurtit pritet një hyrje afatshkurtër të masave ajrore shumë të ftohta nga rrethi artik ku do të kemi 1 ose 2 ditë me temperatura shumë të ftohta, të ngjashme me këto të ditëve të fundit që kaluam.

Gjithashtu në ditët e para të shkurtit do të kemi reshje të dentura shiu, kryesisht në zonat e ulëta dhe ato bregdetare, ndërsa në zonat malorë nuk do të mungojnë as reshjet e borës.

Më shumë


spot_img
spot_img