Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

I ftohti mbulon Shqipërinë, dëbora zbardh edhe kryeqytetin, reshjet e para për këtë vit në Tiranë (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d2fe10a9d580b65e4f60c6cb64aa3b41

Sot pasdite temperaturat shënojnë -2 gradë celsius. Pas shiut të dendur ka filluar të bjerë dhe bora e parë në kryeqytet.

Në zonat të cilat janë pak më lartë nivelit të detit ka prezencë më të shtuar të dëborës dhe rrugët kanë zënë shtresë, ndërsa në zona më të ulëta ajo shihet të bjerë, por shkrin sapo prek tokën, pa krijuar shtresë të trashë.

Ditët e fundit moti i keq ka përfshirë të gjithë territorin e Shqipërisë, ku kryesisht në zonat malore dhe juglindore të vendit ka prezencë të shtuar të borës dhe temperaturat kanë shkuar në minus. Disa akse rrugore janë bllokuar dhe kjo ka krijuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve.  

 

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img