Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

I ftohti dhe uria i çoi në duart e policisë, arrestohet shqiptari dhe pakistanezi që u arratisën nga burgu i Hanias

Lajme të ngjashëm

Janë arrestuar nga policia greke, shqiptari dhe pakistanezi që u arratisën pak ditë më parë së bashku me tre shqiptarë të tjerë nga burgu i Hanias, por që janë arratisur.

Mediat greke bëjnë me dije se të arratisurit kanë rënë në prangat e policisë pasi moti i ftohtë dhe uria ka bërë që ata të lëviznin të kërkonin ushqim dhe strehë.

Kujtohet se 35-vjeçari pakistanez është i dënuar me burgim të përjetshëm për tre vrasje, ndërsa shqiptari i arrestuar për trafikim droge.

“Pas një informimi të mëparshëm, Shtabi i Policisë Helenike njoftoi se dy të arrestuarit e tjerë që ishin arratisur në orët e mëngjesit të së hënës, 7 shkurt 2022, nga qendrat e paraburgimit të Departamentit të Transferimeve të Gjykatës Chania, u arrestuan së fundmi në Chania të Kretës.

Arrestimi u bë në kuadër të një operacioni të organizuar policor, me pjesëmarrjen e punonjësve të policisë së Departamentit të Krimit të Organizuar të Kretës, nëndrejtorit të Sigurisë së Chania, Departamentit të Prokurorisë së Drogës në Chania dhe OPKE. Chania. I arrestuari do të dërgohet në Prokurorinë kompetente” thuhet në njoftimin e policisë greke.

Kujtohet se tre të dënuarit e tjerë shqiptarë që u arratisën, u arrestuan në një pjesë qendrore të Heraklion mbrëmjen e së hënës dhe më konkretisht në pedonalen e Perdikarit.

Më shumë