Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

I fiku shoqes së dhomës pajisjen që e mbante në jetë, arrestohet 72 vjeçarja në Gjermani

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grua 72-vjeçare është arrestuar nga Policia gjermane, pasi dyshohet se ka fikur ventilatorin e një pacienteje të dhomës në spital, dy herë sepse ishte shqetësuar nga tingulli që lëshonte.

Gruaja u burgos me dyshimin për tentativë vrasjeje pas incidentit në një spital në qytetin jugperëndimor të Mannheim të martën në mbrëmje.

Policia dhe prokurorët thanë në një deklaratë se e moshuara dyshohet se kishte fikur ventilatorin e një gruaje 79-vjeçare dhe, pavarësisht se më pas iu tha nga stafi se ishte jetike për pacientin, e fiku përsëri më vonë në mbrëmje.

Pacientja e moshuar tashmë nuk është në rrezik për jetën, por kërkon ende kujdes intensiv, ndërsa 72 vjeçarja është dërguar në qeli.

Më shumë


spot_img

spot_img