Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

“I etur për Sisin”, Rama në Egjipt, mediat: Do zbatojë metodat egjiptiane në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mediat egjiptiane i kanë kushtuar një artikull udhëtimit të kryeministrit Edi Rama dhe takimit të tij me presidentin egjiptian Abdel Fattah al-Sisi.

Egypt Indipendent shkruan se takimi mes tyre është zhvilluar në Pallatin Presidencial ku u diskutuan një sërë temash si bashkëpunimi ekonomik, rritja e shkëmbimit tregtar dhe rritja e investimeve reciproke në sektorë të ndryshëm.

Gjithashtu në shkrimin dedikuar vizitës së Ramës thuhet se kryeministri është është shfaqur i etur për të ndjekur hapat e Presidentit Sisi, si dhe dëshiron t’i implementojë ato në Shqipëri.

“Kryeministri shqiptar tha se ishte i etur për të ndjekur zhvillimin e paprecedentë që Egjipti po përjeton nën udhëheqjen e Presidentit Sisi, në vitet e fundit, dhe interesin e vendit të tij për të përfituar nga përvojat frymëzuese egjiptiane në këtë kontekst për t’i zbatuar ato në Shqipëri,” shkruhet në artikull.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img