Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

I dyshuar si atentatori kryesor i prokurorit NDOJA, publikohet fotoja e Redjan RRAJËS, ja si policia ra në gjurmët e tij (DETAJE NGA HETIMI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

I dyshuari si atentatori kryesor ndaj prokurorit Arjan Ndoja dhe dy personave të tjerë, Redjan Rraja refuzon në mënyrë kategorike që të ketë qenë fshatin Shkafanë, ku u gjet e braktisur makina e atentatorëve.

Megjithatë, provat e gjetura në makinën e grabitur ‘’Benz’’ ngjyrë gri nxjerrin në dritë një version tjetër. Hetuesit gjetën në këtë automjet syzet e Rrajës. Gjatë ekspertizës u zbuluan se në pjesë të ndryshme të tij ka shenja të gishtave të Redjan Rrajës.

Ndërkohë, në media po qarkullon dhe fotoja e tij.

Rraja u ndalua në pikën kufitare të Murriqanit nga policia në tentativë për t’u larguar nga Shqipëria. 34-vjeçari është ndeshur me ligjin në dy raste: në atentatin ndaj Elton Çiçës në zonën e ish-bllokut në vitin 2016, ku u dënua me 8 muaj burg për fshehjen e telefonit dhe pistoletës së Elton Çiçës, të cilin e kishte mik.  Herën e dytë lidhet me rastin e Xhisiela Malokut, ku oficeri i komisariatit të Fushë-Krujës Emiliano Nuhu akuzoi Redjan Rrahjën se e ka kërcënuar të mos ndiqte hetimet pasi ishte i përfshirë Rexhep Rrahja, i afërm i tij.

rraja .jpg

Më shumë
spot_img
spot_img