Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

I doli VIDEO ku ngacmonte një minorene, flet drejtori i televizionit në Gjirokastër: Më rrëshqiti dora

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

85e2b67c997351251ebefb8c792d6017

Drejtuesit të televizionit lokal në Gjirokastër, i doli në mednia një video, ku po i prekte të pasmet një vajze minorene që punonte me të.

Gazetari Telnis Kuqi e ka akuzuar Aristotel Petron për ngacmin seksual ndaj minoreneve që kanë punuar në televizionin e tij.

“Një nga ish-koleget e mia më tregoi rrëfimin e saj por nuk e publikova se thashë nuk kam prova. Pasi një vajzë tjetër më tregoi dhe më pas më dërgoi videon vendosa ta publikoj. Nëna e vajzës në fillim nuk e besonte që është vajza e saj. Tani ajo është në komisariat duke dorëzuar videon e plotë dhe duke denoncuar personin.

Videoja është më e gjatë, duken fytyrat shumë qartë, është rreth 34 sekonda“,- tregon Telnis Kuqi për “Shqipëria live”.

Vetë Aristotel Petro pranon se është ai në video por kundërshton akuzat e gazetarit.

“Në atë video jam unë. Telnisi për më shumë se 10 vite po tenton të bëjë akuza ndaj meje. Kemi qenë dy herë në gjyq, ky është i treti. Në fillim na ka paditur për një lajm që publikova dhe ma kishte sjellë një gazetare nga Gjirokastra.

Ky është një kurth i ngritur nga unë në drejtim të Telnisit. Unë e kam kuptuar që në fillim që prania e asaj vajze ishte kurth”,- tha Petro.

Ai ka thënë se e ka bërë qëllimisht atë veprim.

“Isha para emisionit dhe i thashë hajde dil jashtë. Doja ta hiqja të vazhdoja punën. Varet çfarë po bisedonim, mund të më këtë rrëshqitur dora, ai nuk është ngacmim seksual”,- tha ai. 

Më shumë

spot_img
spot_img