Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

I dhunuar dhe i hedhur në rrugë, gjendet i pajetë gazetari

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gazetar meksikan u gjet i vdekur mbrëmjen e djeshme në Sinaloa të Meksikës.

I pajetë është gjetur gazetari, Luis Enrique Ramirez, një gazetar dhe kolumnist veteran në El Debate. Mediat e huaja shkruajnë se gazetari ishte dhunuar dhe më pa hedhur në rrugë, ku u gjet edhe i pajetë.

Trupi i Ramirez u zbulua nga forcat e sigurisë në një qese të zezë dhe të mbështjellë me plastikë. Ramirez ishte një figurë e njohur në Sinaloa dhe më gjerë, pasi kishte punuar në disa nga gazetat më të mëdha të vendit gjatë një karriere 40-vjeçare.

“Unë e ndjej rrezikun e afërt se unë jam unë ai që ndjek, sepse ka një model [vrasjesh] në të cilin unë përshtatem”, tha Ramirez në një intervistë me mediat lokale disa vite më parë.

Kujtojmë që kjo është vrasja e 9-të e gazetarëve në Meksikë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img