Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

I dërguari i Trump kërkoi të hiqej taksa, flet Haradinaj: Ndodh vetëm nëse Serbia njeh Kosovën

spot_img

Lajme të ngjashëm

38713c3e11a1dd3d3abb3ba9c5591810

Kryeministri në ikje i Kosovës Ramush Haradinaj, shprehet se taksa ndaj mallrave nga Serbia do të hiqet vetëm kur Serbia të njohë Kosovën.

Pavarësisht ultimatumit të sotëm të të dërguarit të posaçëm të Presidentit Trump, Richard Grenell, për bisedimet Kosovë-Serbi, kyreministri Haradinaj nuk tërhiqet nga qëndrimi i tij.
“Nuk mund të hiqet taksa pa pasur një marrëveshje me Serbinë. Ai duhet të na sjellë një marrëveshje te konsoliduar me Serbinë dhe e heqim taksën”, tha Haradinaj mbrëmjen e sotme.

“Po unë e heq taksën kur Vuçiç të njohë Kosovën. Nuk e heq taksën për të fituar zjedhjet Vuçiç në pranverë. Në qoftë se Serbia nje Kosovën unë tani bëj mbledhje qeverie dhe e heq taksën”, ka vijuar mën tej ai.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img