Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

I dënuar për pedofili dhe ngacmim seksual, pezullohet nga detyra mësuesi në Berat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është pushuar nga puna mësuesi Ëngjëll Bregu, i cili ishte rikthyer në detyre edhe pse disa vite më parë kishte qenë i dënuar për pedofili dhe ngacmim seksual.

Burime për media bëjnë me dije se mësuesi është pezulluar nga detyra nga Zyra Arsimore në Berat deri në zbardhjen e plotë të fakteve.

Mësohet se Bregu ka dorëzuar dëshminë e penalitetit, ku thuhet se nuk ka qenë i dënuar më parë.

Kujtojmë që në 2003 Bregu ka qenë i dënuar për pedofili dhe ngacmim seksual, ndërsa para një jave është rikthyer në punë në Berat në shkollën “22 Tetor”.

Ndërsa fëmijët janë shprehur se kanë frikë nga e shkuara e tij, ndërsa prindërit kanë kërkuar që të largohet nga shkolla.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img