Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

I dënuar në Itali për grup kriminal dhe trafik droge, arrestohet në Shkodër 41 vjeçari, pritet ekstradimi (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

48dcac3ec3645029218cbdacd8bf8e1f

Bledar Cafi, 41 vjeç është arrestuar nga Policia në Shkodër, pasi prej disa muajsh ishte në kërkim ndërkombëtar. Ky shtetas ëdhë dënuar në Itali me 4.2 vite burg për dy vepra të rënda penale.

Sipas Policisë, nga strukturat e DVP Shkodër u kap dhe u ndalua me qëllim ekstradimi drejt Italisë, shtetasi Bledar Cafi, 41 vjeç, banues në Shkodër, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Zyra Qendrore e Interpol Tirana.

Gjykata e Triestes/Itali, me vendimin e datës 04.06.2020, e ka dënuar këtë shtetas me 4 vjet e 2 muaj burgim, për veprat penale “Pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal” dhe “Trafikim droge në sasi të mëdha”, parashikuar nga Dekreti Presidencial “Për drogat” në Itali.

Vijojnë procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Më shumë

spot_img
spot_img