Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

I dënuar me 7 vite burg për trafik droge, ndalohjet 48 vjeçari lezhjan (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjovalin Ndoj, 48 vjeç është ndaluar nga Policia e Lezhës pasi Gjykata e ka dënuar me 7 vite burg për akuzën e trafikimit të drogës. Ai akuzohet për nëj episodë trafiku në vitin 2-17.

“Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, shërbimet e DVP Lezhë, në bashkëpunim me DVP Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim Gjovalin Ndoj, 48 vjeç, banues në Lezhë.  

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, me vendimin e datës 04.05.2021, e ka dënuar me 7 vite burg, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve.

Ky shtetas, në bashkëpunim me shtetas të tjerë, në vitin 2017, në Velipojë, Shkodër, ka tentuar të trafikojë lëndë narkotike. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshm”, njofton Policia.

Më shumë

spot_img
spot_img