Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

I dënuar me 7 vite burg për “Prostitucion”, arrestohet në Tiranë 33 vjeçari i shmëkërkuar (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Elton Drapi, i dënuar me 7 vite burg për “Shfrytëzim prostitucioni” dhe i shpallur në kërkim, është arrestuar nga Policia e Tiranës. 33 vjeçari prej kohësh ka qenë i shpallur në kërkim kombëtar.

Sipas Policisë, shërbimet e Seksionit të Kërkimit në DVP Tiranë,  pas një pune të mirorganizuar, lokalizuan, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim kombëtar:

– Elton Drapi, 33 vjeç, banues në Tiranë. 

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 7 vite burg, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”, kryer në bashkëpunim.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img