Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I dënuar me 5 vite burg në Itali, për ‘Përdhunim’ dhe ‘Prostitucion’, arrestohet në Durrës 43 vjeçari i shpallur në kërkim (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0e123a7448e142e6110dc7083f68ee25

Një 43 vjeçar i shpallur në kërkim dhe i dënuar me 5 vite burg nga Gjykata e Padovas në Itali, është arrestuar nga Policia e Durrësit në bashkëpunim me Interpol Tiranën.

Sipas Policisë, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve me ZQK Interpol Tirana, kanë bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin provizor të shtetasit Gazmend (Dervishi) Gjyzeli, 43 vjeç, banues në Durrës.

Këtë shtetas Gjykata e Padova, Itali, me vendimin e datës 13.09.2003, e ka dënuar me 5 vjet burg për veprën penale “Shfrytëzim i prostitucionit” dhe “Përdhunimi”, të parashikuar sipas Kodit Penal Italian. Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijojnë procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejtë Italisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img