Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

I dënuar me 3 vjet për plagosje në Greqi, Prokuroria nis hetimet për Qerim Ismailajn

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sektori i Dekriminalizmit në Prokurorinë e Përgjithshme ka nisur sot hetimet për kreun e Bashkisë së Mallakstrës, Qerim Ismailajt.

Mësohet se Prokuroria ka dërguar kërkesën për të marrë shenjat e gishtave të Ismailajt.

Qerim Ismailaj sipas denoncimit të PD disa ditë më parë, rezulton i dënuar me 3 vjet burgim nga Gjykata e Kios, më datë 25 Shkurt 2000, për kryerjen e veprimeve të dhunshme, plagosje (rrahje) dhe nuk e ka vuajtur dënimin për shkak të mosgjetjes në territorin grek.

Ky është denoncimi i katërt i PD-së për kryebashkiakët socialist, pas Valdrin Pjetrit të Shkodrës që u largua nga detyra, pasi i doli dënimi në Itali, Agim Kajmakut të Vorës që i doli dënimi në Greqi, dhe të Mark Babanit krybashkiak i Vaut të Dejës.

Më shumë


spot_img








spot_img