Hapësire reklamuese

Aktualitet

I dënuar me 25 vite burg për vrasje, ekstradohet nga Franca 43 vjeçari shqiptar (EMRI)

Shkruar nga Newsbomb
I dënuar me 25 vite burg për vrasje, ekstradohet nga Franca 43

Bledar Mneri, 43 vjeç është ekstraduar nga Franca drejt Shqipërisë, i cili është dënuar me 25 vite burgim, për vrasje me paramendim.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 25 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese dhe i municionit.

Në vitin 2016 ky shtetas ka vrarë një shtetas në fshatin Priskë, Tiranë.

Njoftimi i Policisë:

Interpol Tirana

Ekstradohet nga Franca drejt Shqipërisë, një shtetas i dënuar me 25 vjet burgim, për vrasje me paramendin.

Si rezultat i bashkëpunimit mes Interpol Tirana dhe Interpol Paris, për lokalizimin, kapjen dhe ekstradimin e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar, u ekstradua nga Franca drejt Shqipërisë, shtetasi Bledar Mneri, 43 vjeç.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga ZQK Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 25 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese dhe i municionit”, sepse ka vrarë me armë zjarri, shtetasin V. B., në vitin 2016, në fshatin Priskë, Tiranë.

Shtetasi Bledar Mneri iu dorëzua Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, për ekzekutimin e vendimin të Gjykatës.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese