Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

I dënuar me 11 vite burg për trafik droge, ekstradohet drejt Italisë durrsaku i shumëkërkuar (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtetasi Gentian Deda, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, është ekstraduar sot drejt Italisë. 51 vjeçari ishte dënuar nga gjykata e Milanos me 11 vite, 8 muaj burg, për trafikim të lëndëve narkotike.

Deda ishte arrestuar në shkurt të vitit 2022, në Durrës, ndërsa akuzohet për kryerjen e veprës penale “Grup kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”.

Njoftimi i Policisë:

Interpol Tirana

Ekstradohet nga Shqipëria drejt Italisë, një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me 11 vjet, 8 muaj e 15 ditë burgim, për trafikim të lëndëve narkotike.

Falë bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Roma, u ekstradua nga Shqipëria drejt Italisë, shtetasi shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar:

Gentian Deda, 51 vjeç, banues në Durrës.

Ky shtetas është arrestuar në shkurt të vitit 2022, në Durrës, nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me shërbimet e Forcës së Posaçme Operacionale, të DVP Durrës.

Gjykata e Milanos, Itali, e ka dënuar këtë shtetas, me 11 vjet, 8 muaj e 15 ditë burgim, për kryerjen e veprës penale “Grup kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

Në zbatim të marrëveshjes së ekstradimit mes dy vendeve, shtetasi Gentian Deda u ekstradua drejt Italisë, për kryerjen e dënimit.

Më shumë


spot_img

spot_img