Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

I dënuar me 11 vite burg, arrestohet në Rinas i shpalluri në kërkim ndërkombëtar (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

5890a0a9ad248d8443ccb68266e0a60a

Një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar sot në aeroportin e Rinasit.

Në pranga është vënë Ardian Bratu i cili ishte shpallur në këkrim nga shteti italian. nga shteti italian.

Ai është i dënuar me 11 vite burg në Itali dhe do të ekstradohet drejt këtij vendi për të kryer denimin. Dënimi i tij është dhënë për shkak të akuzave për trafik droge në këtë shtet.

Prokuroria ka kërkuar caktimin e masës së arrestit në burg 40 ditor për Bratun me qëllim ekstradimin e tij në Itali.

 

Më shumë

spot_img