Tirana
scattered clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
40 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

I dënuar me 100 vite burg, arrestohet shqiptari që ishte arratisur dy vite më parë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar i dënuar me 100 vite burg ka rënë në prangat e policisë greke.

Mediat greke bëjnë me dije se mbrëmë rreth orës 20:15 në Vassileos Konstantinou në Koropi, policia pa një person në rrugë të dyshimtë.

Ata u përpoqën ta kontrollonin, por shqiptari në përpjekje për t’i shmangur i sulmoi duke tentuar që të arratiset, por më kot, pasi u arrestua.

Bëhet me dije se gjatë kontrollit shqiptarit, identiteti i të cilit nuk dihet, iu gjet një armë zjarri dhe dy thika. Menjëherë autoritetet  bënë arrestimin e tij, më pas e dërguan në Komisariatin e Policisë Koropi, ku u zbulua se ai ishte arratisur në 2019 dhe ishte i dënuar me 100 vite burg për një sër vrasjes, grabitje, vjedhje të bujshme dhe armëmbajtje pa leje.

Më shumë
spot_img
spot_img