Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

I dëmtuar nga tërmeti, IKMT ‘hedh’ në erë sot një tjetër pallat në Durrës (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

90ecc4fd32550e643f8f345f03219eaf

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit bën me dije se ditën e sotme do të prishë një tjetër pallat në Durrës i dëmtuar nga tërmeti i  26 nëntorit.

Pallati nr 10/62 ne lagjen 7 të Durrësit, 6 kate i lartë, do të ‘hidhet’ në erë me shpërthim të kontrolluar.

Njoftimi i IKMT: IKMT do te prishe sot ne oren 13.00 nje tjeter pallat me shperthim te kontrolluar

Pallati nr 10/62 ne lagjen 7 te Durresit, 6 kate i larte, rezultoi i demtuar rende nga termeti i nentorit

Per prishjen e objektit, jane hapur ne trupin e tij 350 furnella (vrima) dhe do te perdoret 8.5 kilograme lende eksplozive c4

Më shumë

spot_img