Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

I dehur në timon, motoçikleta me dy persona përfundon në kanal

Lajme të ngjashëm

Dy persona janë plagosur si pasojë e një aksidenti me motoçikletë në aksin Këmishtaj – Divjakë.

Policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit Denis Saraçi 31 vjeç pasi drejtonte në gjendje të dehur mjetin.

Arrestimi i tij u bë pasi duke drejtur në gjendje të dehur motoçikletën, në  aksin rrugor Këmishtaj – Divjakë, në vendin e quajtur “Sopëz”, ka humbur kontrollin dhe ka dalë në kanalin anësor të rrugës.

Për pasojë ka mbetur i dëmtuar vetë drejtuesi i motoçikletës dhe pasagjeri, A.P, 34 vjeç, të cilët ndodhen në Spitalin Lushnje nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”.

 


Më shumë