“I dashur Pjerin…”, LSI i përgjigjet ‘flakë për flakë' deputetit të PS: Edhe gruas tënde ne i dhamë shansin për të qenë shefe

Publikuar tek: politike, më 23:52 06-01-2018 “I dashur Pjerin…”, LSI i përgjigjet ‘flakë për flakë' deputetit të PS: Edhe gruas tënde ne i dhamë shansin për të qenë shefe

Deklaratave të deputetit të Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ku i cilësonte njerëzit e LSI në administratë si pengues të reformave, i është përgjigjur deputeti Endrit Braimllari.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Bramillari shkruan se LSI është një parti që i ka dhënë shansin shumë njerëzve të aftë dhe të zotë në këtë vend.

“Janë të shumtë njerëzit që LSI iu ka dhënë shansin, dhe nuk ka parë bindje politike por është bazuar në vlerat që ata mbartin dhe në respekt të ligjit, kjo edhe për shumë socialistë të ndershëm që nuk iu hapeshin dyert”,- shkruan Braimllari.

Më tej deputeti i LSI i kujton kolegut të tij socialist se ishte pikërisht Lëvizja Socialiste për Integrim që bëri të mundur që bashkëshortja e tij të futej në punë.

Më poshtë reagimi i plotë i Endrit Braimllarit: 

Screenshot_54.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0136399269104
array(1) { ["section"]=> string(125) "i-dashur-pjerin-lsi-i-pergjigjet-flake-per-flake-deputetit-te-ps-edhe-gruas-tende-ne-i-dhame-shansin-per-te-qene-shefe-105703" }