Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I bukur si yll, Alvin Berisha, vogëlushi që i shpëtoi kampit vrastar në Siri, vjen për pushime në Shqipëri dhe s’e heq nga trupi bluzën e kombëtares

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cbc2a1b8d8220f4e609df36caf0f9d1a

Nuk ka njeri në këtë vend që nuk ka derdhur lot me historinë e Alvin Berishës, vogëlushit shqiptar që i shpëtoi kampit të ferrit në Siri.

Mirëpo, duket se e gjithë ajo histori dramatike është pjesë e së shkuarës, dhe më në fund, i bukuri Alvin po shijon fëmijërinë si gjithë bashkëmoshatarët e tij.

Babai i Alvinit, Afrimi, e ka marrë vogëlushin dhe e ka sjellë në Shqipëri për pushime.

Dhe ja ku i shohim në këto foto, më të lumtur se kurrë. Buzëqeshja e Alvinit, sytë plot dritë dhe bluza e kombëtares kuqezi që s’e ndan nga trupi, flasin shumë…

S’na mbetet gjë tjetër veçse t’i urojmë pushime të mbara Alvinit dhe familjes së tij që kanë zgjedhur bregdetin e Durrësit për t’u freskuar në këto ditë të nxehta vere.

Screenshot_3.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img