Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

I besuan mandatin e tretë, Rama ndihet “borxhli” me shqiptarët: Tani do të ketë tre herë më shumë punë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama pas fitores së mandatit të tretë në zgjedhjet e 25 prillit ndihet borxhli me shqiptarët, të cilët I besuan përsëri votën e tyre.

Përmes një video nga procesi I rindërtimit në Fushë Krujë, Rama thotë se tani do të ketë tre herë më shumë punë për tja shpërblyer shqiptarëve besimin që i dhanë.

albsig

“Dhe tani 3 herë më shumë punë, për t’ju kthyer sadopak borxhin e madh ku më futët të dielën e bukur të 25 prillit”, shkruan Rama.

Kryeministri Edi Rama në zgjedhjet e ditës së diele fitoi bindshëm dhe arriti të merrte mandatin e tretë të qeverisjes. Partia Socialiste mori 768.177 vota duke lënë mbrapa Partinë Demokratike të cilës shqiptarët I besuan vetëm 622.234 vota.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img