Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

‘I bëri zbor’ RENEAS për gati 15 orë, flet motra e Josif Kavajës: Një bari i mori lek borxh dhe lëvizte në fshat me çifte, vëllai kishte frikë mos e vriste

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d396d498c56571dadf8519f0df76a195

Motra e Josif Kavajës, 45 vjeçarit që terrorizoi fshatin Seltë në Elbasan dhe për 12 orë “iu bëri zbor” specialëve të RENEAS, ka thënë se i vëllai kishte qëlluar me armë pasi kishte frikë se mos e vrisnin.

Ajo ka folur për gazetarin Aldo Kozarja dhe ka pranuar se i vëllai kishte shfaqur shenja depresioni, por nuk kishte probleme me banorët e fshatit. Sipas saj, i vëllai i kishte dhënë para borxh një bariu në atë zonë, por ky i fundit nuk ia kishte kthyer dhe lëvizte me armë në fshat.

Motra e Josif Kavajës, ka thënë se kjo e ka nxitur të vëllanë të qëllojë me armë sepse kishte frikë se mos bariu e vriste.

“…. ne nuk e dimë se si ka ndodhur ngjarja. Vëllai ka qenë në shtëpinë e vet në jetesën e tij. Nuk ka pasur probleme. Ka pasur shenja depresioni. Nuk i ka dhunuar prindërit asnjëherë. Jo nuk e dinim për armë Kemi dëgjuar një bari që shkon atje i ka marrë lekë borxh dhe nuk ja jepte. Ai e ka nxitur”, është shprehur motra e Josif Kavajës.

Gazetari: Bariu më thanë se dilte me armë me leje dhe vëllai ka dyshuar mos e vriste?

Motra: Kështu e kemi dëgjuar edhe ne

Motra: Kemi ditë që nuk kemi folur se nuk mbante as telefon. Jetonte i vetëm në atë zonë nuk ka njerëz të tjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img