Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

I ati u shpall “non grata”, Basha reagon pas mospërjashtimit të Ornaldo Rakipit: Rama iu bë mburojë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas mospërjashtmit të deputetit socialist Orlando Rakipi nga Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se kryeministir Edi Rama po bëhet mburojë e “non gratave” pasi pa ta nuk qëndron dot në pushtet.

Sipas Bashës, Aqif Rakipi në zgjedhjet e 25 prillit ka blerë vota për Partinë Socialiste, prandaj dhe Rama po mbron djalin  dhe ortakët e tij, pasi pa ta nuk do të ishte në pushtet.

“Edi Rama është mburoja e non gratave sepse pa ta ai nuk qëndron dot në pushtet. Pa ta nuk bën dot afera si ato të inceneratorëve, pa ta nuk ndan dot administratën si plaçkë, pa ta nuk e shpërndan dot buxhetin e shtetit sipas orekseve të të babëziturve që përdor për të shkatërruar zgjedhjet.

Këto fakte të njohura nga çdo shqiptar pasqyrohen edhe në Raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit dhe motivet e sanksioneve të Departamentit të Thesarit të Shteteve të Bashkuara.

Pyetja që shtrohet sot është: për kë bleu vota Aqif Rakipi dhe krimi i organizuar në 25 prill?

Edi Rama e di përgjigjen e kësaj pyetje, prandaj po mbron ortakët e tij në këtë krim zgjedhor, pa të cilët nuk do të ishte në pushtet.

Sot, për qytetarët shqiptarë dhe partnerët ndërkombëtarë, është më e qartë se kurrë se kush do një Shqipëri të pastër nga korrupsioni dhe politikanët e lidhur me krimin, dhe kush do që asgjë të mos ndryshojë në këtë vend dhe që ata që e kanë shpopulluar dhe varfëruar Shqipërinë, të pasurohen edhe më shumë në kurriz të shumicës së ndershme të shqiptarëve”, shkruan Basha.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img