Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

I ashpër francezi Ribery: Topi i Artë… manipulime dhe politikë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ylli i Bayern Munich, Franck Ribery, mendon se është e pamundur të fitohet Topi i Artë për derisa Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo do të jenë pjesë e futbollit. Francezi mendon se ky çmim është politik nga ana e FIFA.

“Për aq kohë sa do të jenë Ronaldo dhe Messi, lojtari i tretë që nominohet duhet ta kuptojë se nuk ka shanse ta fitoje këtë çmim”, ka deklaruar ish-lojtari i prfaqesueses se Frances.

“Është e njëjta histori përsëritet çdo vit. Unë nuk e di se çfarë duhet të arrijë një lojtar që ta fitojë këtë çmim. Edhe triumfi në Botëror sic duket nuk mjafton”, ka theksuar ai. ” Neuer ka qenë portieri më i mirë në botë për dy ose tre vjet me radhe. Ai fitoi trofe me Bayernin, fitoi Kupën e Botës dhe ishte portieri më i mirë në Brazil 2014. Me sa duket, kjo nuk mjafton. Unë thjesht nuk e kuptoj këtë. Kjo është vetëm politikë për mua”, eshte shprehur Ribery.

Francezi Franck Ribery ishte finalist për Topin e Artë vitin e kaluar, por çmimin e fitoi Cristiano Ronaldo, i cili edhe këtë vit mori këtë çmim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img