Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

“I arrestuari u hodh nga kati i 3-të”, detaje të reja nga “shtëpia e barit”, 32 vjeçari i punësuar nga një grup kriminal (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbuluar, lidhur me operacionin e finalizuar një ditë më parë nga Policia e Tiranës, ku u arrestua 32-vjecari Ermir Nasi.

Uniformat blu të kryeqytetit bëjnë me dije se Nasi dyshohet se është i punësuar nga një grup kriminal për ruajtjen dhe kujdesjen e lëndës narkotike.

Mësohet se gjatë këtij operacioni 32 vjeçari ka tentuar që të arratiset, duke u hedhur nga kati i 3, por ka rënë në prangat e policisë.  Operacioni u zhvillua mbrëmjen e djeshme, ku efektivët e policisë morën informacion se në rrugën ‘Sotir Caci’, një hyrje apartamenti ishte shndërruar në shtëpi bari.

Për të pikasur ambientin, policia kërkoi ndihmën e OSHEE për të zbuluar nëse kishte lidhje të paligjshme energjie. Kjo nxori zbuluar ambientin dhe u bë ndërhyrja e policisë, në kuadër të operacionit të koduar ‘Lugano2’.

Më shumë
spot_img
spot_img